Eşya Paketleme

Maksimum Eşya Güvenliği

Eşya Paketleme

Ambalajlama ve paketleme işi nakliyat işleminin en önemli bölümüdür. Burada taşınacak eşyaların niteliklerine göre eşyaları darbelere karşı koruyacak uygun ambalajlama ve paketleme işleminin yapılması gerekir. Taşıma işlemi gerçekleştirileceği zaman paketleme, ambalajlama ve kolileme işlemini taşıma işini yapan nakliyat firmasının elemanları yapabilirler.

Taşınacak eşyanın niteliğine ve büyüklüğüne göre uygun ambalajlama yöntemi seçilir. Ambalajlama yapılırken eşyanın cinsine göre kalın karton koliler, balon naylon streç, battaniye ve mobilyalarda iz bırakmayan bantlar kullanılır. Kristal ve cam eşyalar için kalın karton kutular ya da variller kullanılabilir. Taşıma şirketi cam eşyaları önce özel bir kağıtla sararak daha sonra paketleme yaparlar. Büyük ayna ve cam için özel sandıklar kullanabilirler.

Mobilyalar özel köpüklerle sarılır ve streç kullanılarak sabitleme işlemi yapılır. Havalı naylonlarla sarılarak kalın kartonlarla muhafaza edilir. Kumaş türü eşyalar streçle sarılarak plaka kartonlar ile paketleme işlemi yapılır. Beyaz eşyalar sabitleme yapılarak havalı naylonlarla paketleme işlemi yapılır. Elektronik eşyaları kabloları çıkartıldıktan sonra havalı naylon veya köpüklerle sarılarak kolilenirler. Antika eşyalar özel malzemeler kullanılarak ambalajlama yapılır. Antika eşyaları taşımak için taşıma şirketinin özel kutuları ya da sandıkları bulunur. Lambalarda özenle paketlenerek tahta sandıklara yerleştirilir.

Kıyafetler taşınırken eğer toplanmamış gardırop içinde ise taşıma şirketi bunlar için özel taşıma askıları hazırlayıp bunlar içerisine yerleştirerek kolileme yaparlar. Ayakkabı ve çantalar zarar görmemeleri için hazırlanmış özel kutulara yerleştirilirken kağıtlara sarılarak yerleştirilir. Mutfak eşyalarından kırılacak olan tabak veya bardak gibi eşyalar havalı naylonlara sarılır. Dikkatli ve özenli bir şekilde kolilere yerleştirilerek paketleme işlemi yapılır. Kişisel eşyalar ve temizlik eşyaları birbirinden ayrılarak cinslerine göre kolilenir.

Ambalajlama ve paketleme işlemi yapıldıktan sonra eşyalar taşıma aracına düzgün bir şekilde yerleştirilir. Aracın hareketi sırasında herhangi bir zararın olmaması için eşyalar sabitlenir. Zamanı kısıtlı olan taşıma işinin en nemli kısmı olan ambalajlama ve paketleme işini yapamayacak olan kişiler olabilir, bu işi nakliyat firması çalışanlarına yaptırabilirler. Nakliyat firması çalışanları bu işi daha önce yaptıkları için ambalajlama, paketleme ve taşıma işini kısa zamanda eşyalara zarar vermeden gerçekleştirirler.

Bir sonraki hizmet sayfamız olan Banka Taşıma başlıklı konumuzda ücretsiz keşif, taşınacak banka eşyaları, eşya ambalajlama sistemi, atm ve bilgisayarların taşıma prensibi hakkında bilgiler verilmektedir.

ARAMA YAP