Eşya Depolama

Güvenli Eşya Depoları

Fabrika Taşıma

Fabrika içerisinde birçok maddi bakımdan çok büyük değere sahip makinelerin bir araya gelmesiyle oluşmuş ve herhangi bir ürün üzerine çalışan, ürünlerin seri üretim şeklinde üretimine aralıksız ve yoğun bir şekilde devam edilen yerlerdir.

Fabrikalar aynı zamanda içerisinde çok fazla sayıda insan istihdam eden ve bu nedenle de ayrı bir öneme sahip olan üretim merkezleridir. Bu ve bu gibi nedenlerin bütünü nedeniyle fabrikalar bir ülke içerisinde işsizliğin azalmasına ve yaptığı üretimler, dış satım gibi olaylarla ülke ekonomisine büyük katkısı olan yerlerdir.

Son zamanlarda ülkemizde Ankara gibi büyük şehirlerde ve şehir içlerinde sanayinin Anadolu’ya kaydırılması gündemde olup şehirlerin ortalarında fabrikaların hem havayı kirletmelerini önlemek hem defabrikalara Anadolu’da daha ucuza elektrik vb. maliyetler nedeniyle kar etmelerini sağlamak açısıyla fabrikaların büyük şehirlerden Anadolu’ya göçleri gündem oluşturmaktadır.

Fabrika taşıma sanıldığı kadar kolay bir olay değildir. Bir ev taşıma gibi basit görülecek ve her şirket tarafından yapılabilecek bir taşınma hareketi değildir. Fabrika içerisinde çalışmakta olup değerleri çok yüksek olan makineler nedeniyle fabrika taşıma işleminin çok hassas, dikkatli ve özenle yapılması gerekmektedir. Çünkü eğer bu makineler zarar görürse hem fabrikalar bu makineler tarafından üretilen ürünler üretilemeyeceği için büyük kayıplar yaşarlar hem de bu makinenin bakım onarım süresince ortaya çıkacak ekstra masraflarla uğraşırlar. Yani taşıma sırasında oluşabilecek en ufak makine arızası bile fabrikaları milyon dolarlara varabilecek zararlarla karşı karşıya bırakmaktadır.

Bu nedenlerden ve fabrikaların asıl çalışma amacı olan kar etme ihtiyacı göz önünde bulundurularak fabrikaların taşınma sürecinin en kısa sürede ve makinelerine hiç zarar verilmeden yapılması gerekmektedir. Çünkü taşınma süreci boyunca makinelerin çalışmamasıyla birlikte, sökülüp takılma işlemleri sırasında da makineler ürün üretemeyeceğinden fabrikalar her geçen gün için çok büyük kar kayıpları yaşayabilirler. Tüm bu etkenler göz önünde bulundurulduğunda fabrika sahiplerinin de bu etkenleri düşünerek taşıma işlemini yapacak olan şirketle anlaşırken çok çok büyük bir özen ve dikkatli araştırmalar sonucu anlaşma yapmaları gerekmektedir. Çünkü daha öncede belirttiğimiz gibifabrika taşıma her taşıma şirketinin yapabileceği bir iş değildir.

Bir sonraki hizmet sayfamız olan Tekstil Taşıma başlıklı konumuzda tekstil atölyelerinin taşınması, tekstil fabrikalarının taşınması hakkında bilgiler verilmektedir.

ARAMA YAP