Eşya Depolama

Güvenli Eşya Depoları

Karayolu Taşımacılığı

Karayolları taşıtların kullanmış oldukları güzergâhlardır. Bir yerden bir yere giderken o iki yer arasında çok büyük bir sürpriz olmaz is bir karayolu bağlantısı bulunmaktadır. Karayolunun çok ve aynı zamanda modern çağın standartlarına uygun olması bir ülke açısından gelişmişliğin en önemli göstergelerinden biridir.

Bunun farkında olan devletimiz karayolları geliştirme ve yapım çalışmalarına ağırlık vermiş ülkemizde bulunan karayollarını güzelleştirmiş ve var olan mevcut karayollarına yenileri eklenmiş, yeni karayolları yapmıştır ve yapılmaya da devam etmektedir.

Karayollarına devletimizin de önem vermesi ile ülkemizde son yıllarda yaşanan gelişmeler ve karayolları sayısının ve niteliğinin artması sonucu insanlar ve şirketler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Karayollarını seyahat ve yolculuk için insanlar, ticaret için ise firmalar kullanmaktadır. Firmaların karayolu taşımacılığı karayollarını kullanış amacına verilen addır. Karayolu taşımacılığı yapan firmaların diğer taşımacılık türlerine nazaran birçok avantajları vardır.

Öncelikle karayolu taşımacılığı özellikle ülkemizde çok yaygın yapılmaktadır. Çünkü ülkemizde hemen hemen hiçbir yer yoktur ki karayolu ile gidilmesin. Karayolu ile ulaşım imkanlarının çokluğu ve ucuzluğu firmaları karayolu ile taşımacılığa itmiştir.

Karayolu taşımacılığı özellikle maliyet oranlarını düşürdüğünden daha çok tercih edilmesinin sebebidir. Büyük tırlar ve kamyonlar ile yapılan bu taşımacılık ülkemizin bir ucundan bir ucuna sorunsuz bir şekilde tamamlanabilmektedir.

Karayolu taşımacılığının maliyet oranlarını düşürmesi ve ulaşım imkanlarının geniş olmasının yanında bazı dezavantajları da olabilmektedir. Karayolu taşımacılığında karayolları kullanıldığından trafiğin yoğun olduğu yerlerde sıkıntılar yaşanabilmektedir. Bazı durumlarda bu taşımacılığı kullanan firmalar ürünlerini teslim etmede süre bazlı sıkıntılar yaşayabilmektedir. Yol yapım çalışmaları nedeniyle bazı durumlarda karayolu taşımacılığı çekilmez hale gelebilir. Birkaç günde gidip teslim edilmesi gereken bir ürün yollardaki trafik yoğunluğu veya yollardaki bakım çalışmaları nedeni ile daha da artabilmektedir.

Karayolu taşımacılığın diğer ciddi risklerinden biri ise yollarda karşılaşmak hiç istemediğimiz trafik kazalarında bu iş yapan firmaların araçları ile karşılaşabilmemizdir. Diğer taşımacılık türlerinde kullanılan araçlar da kaza yapabilmektedir ama kaza yapma oranları kıyaslandığında karayolu taşımacılığı yapan firmaların herkesin kullandığı karayollarını kullandığı için ve birçok araç ile karşılaştıkları için kaza yapma riski daha yüksektir. Karayolu taşımacılığında önem verilmesi gereken diğer çok önemli husus ise firmaların araçlarını kullanan şoförlerin kaliteli olmasıdır. Şoförler kaliteli olduğunda kaza yapma riski de azalabilmektedir.

Nakliyat firmamızdan karayolu eşya taşımacılığı hizmeti ile eşyalarınızı güvenli, çabuk, sağlam ve ekonomik olarak taşıtabilirsiniz. Taşıma araçlarımızın hepsi ev, ofis, depo eşyaları, mazağa eşyaları taşımak için özel tasarlanmış araçlardır. Bu araçlarda taşınan eşyalar yolda kaza riski olmaz ise oldukça güvenli bir şekilde eşyalarınız taşınabilmektedir. Diğer havayolu, denizyolu taşımacılığı hizmetlerine göre daha hesaplı olan karayolu taşımacılığı en çok tercih edilen taşıma sistemidir diyebiliriz.

Karayolu Eşya Taşımacılığı Avantajları

* Karayolu nakliyat firmaları müşterilerine hızlı servis olanağı tanır.

* Günün her saati eşya yükleme ve boşaltma yapabilir.

* Araç koordinasyonun sağlanması ve hızlı sefer yapma özelliğine sahiptir.

* Düşük maliyetlerde eşya taşıma hizmeti sağlanabilir.

* Eşyaların zarar görme payı oldukça düşüktür.

* İstenilen miktarda ve ağırlıktaki eşyanın transferi sağlanabilir.

* Eşyanın çıkış ve varış saatleri ayarlanabilir.

Karayolu Eşya Taşımacılığı Dezavantajları

* Diğer taşıma hizmetlerine göre pahalı maliyetlere sahiptir.

* Ağırlık sınırlama payının olmasıdır.

* Eşya taşıma sırasında hava şartlarından etkilenebilir.

* Kaza yapma payının yüksek olmasıdır.

* Nakliyat firmalarının fazla olmasından taşıma fiyatları standart değildir.

Bir sonraki hizmet sayfamız olan Havayolu Taşımacılığı başlıklı konumuzda havayolu taşımacılığı önemi, diğer ulaşım hizmetleri ve havayolu taşımacılığı fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

ARAMA YAP